Yabancı Çalışma İzni Nasıl Alınır

yabanci_calisma_izni

Yabancı Çalışma İzni

 

yabanci_calisma_izni

Yabancı Çalışma İzni

Yabancı Çalışma İzni Nasıl Alınır ;

Yabancı Çalışma İzni başvurusu yapılmadan önce müracaat dosyasının eksiksiz olduğundan emin olunmalı, yabancı çalışma izni alma şansı düşük veya olmayan personelin başvurusu için acele edilmemelidir. Yabancı çalışma izni konusundan profesyonel bir danışman ile çalışılması tercih edildiği takdirde, gerekli evraklar konunun uzmanları tarafından hazırlanıp kontrol edilir, varsa eksiklikler giderilir ve başvuru dosyanız tamamlandıktan sonra yabancı personel çalıştıracak firma  şahıs adına vekaleten ilgili bakanlığa belirlenmiş süreler dahilinde başvurusu yapılarak izin sonucu çıkana kadar takibi yapılır.

Başvuru dosyasına konulan belgeler, yasa ve yönetmeliklere uygun olsa dahi bakanlık bilgi ve belgeleri farklı yorumlayarak başvuruları olumsuz yanıtlayabilir. Başvuru dosyası büyük bir titizlikle hazırlanmalıdır. Çalışma izin başvurusu ret olumsuz yanıtlanan yabancı personel için 1 sene boyunca yeniden başvuruda bulunulamaz. İlk başvuruya ret almış dosyalar sonra  yapılacak başvuruları da olumsuz etkilemektedir.

Bu hususlar dikkate alınarak başvurular titizlikle incelenip öyle yapılmalıdır.

 

Yabancı Haklarını Kruma Derneği

“Yabancı Hakları Danışmanlık ,Yabancı Haklarını Koruma Derneği İktisadi İşletmesi Olarak Kurulmuş Olup Yabancı Haklarını Koruma Derneği Güvencesi Altında Hizmet Vermektedir.
Adres: Aksaray mah. Ordu cad. Ceylan Sk. No: 8/6 Seza İşhanı (Aksaray Mado Arkası) Fatih / İstanbul /Türkiye e-mail: İnfo@yabancihaklari.org.tr Tel: 0 ( 212 ) 517 68 86

 

Hemen Ara