Oturma İzni Alacak Yabancıların Dikkatine

yabanci-oturma-izni

yabanci-oturma-izni

yabanci_oturma_izniAslında “oturma izni” gerçe adı ile “ikamet izni“dir. Yabancılar tarafından sıkça kullanılan terim ise” oturma izni” ve ya “oturma izni işlemleri“dir.

Ülkemizde bir çok yabancı ve yabancı uyruklu vatandaş kişiler bulunmakta ve daimi oturma izni (çifte vatandaşlık) olan çok azdır.Oturma izni’ni bir kaç çeşitte (Oturma İzni Çeşitleri bakınız,) almak mümkün olduğu gibi yabancı ile bir Türk vatandaşının evliliği sonucu olarakta alınabilmektedir. Geçmişte bir çok yabancı’nın ülkemizde para karşılığı anlaşmalı evlilik yaparak oturma izni alıyor, çifte vatandaşlık haklarından yararlanıyor idi. Bu evlilikler’den bir çok sorunlar oluştuğu gibi , iki taraf içinde üzücü sonuçlarla karşı karşıya kalınmak süreti ile mağduriyetler doğuyordu. Bu evlilikler hernekadar anlaşmalı olsada bir çoğunda mağdur olan bu evlilik sonucu çocuklar oluyordu.

“Artık bu konuda önlemini alan “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” yabancılar kanunu doğrultusunda çıkartığı yasalar ile hem onların haklarını koruma hemde yaşamlarını kolaylaştırma amaçlı bir çok kanun maddesi çıkartıp işlemlerinde olabildiğince kolaylıklar sağlamıştır.”
Otura izni alacak olan yabancıların kendilerinden istenen ( pasaport, fotograf, telefon numarası, ülkeye giriş çıkış belgeleri vss) gibi evrakları hazırladıktan sonra bizim onlar için hazırlamış olduğumuz uzman kadromuz ile irtibata geçerek işlemlerini en hızlı ve güvenli şekilde yapabilirler.
İsterlerse onların işlemlerini kolaylaştırmak için kurduğumuz oturma izni formlarından kendilerine uygun olan formu doldurup ekibimizin kendileri ile iletişime geçmelerini bekleye bilirler.

yabanci_calisma_izni

 

“Yabancı Hakları Danışmanlık bir Yabancı Haklarını Koruma Derneği Kuruluşudur,  güven içinde işlemlerinizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz”

Hemen Ara